Zuckerberg’ten tarihi özür

Instagram ve WhatsApp’ın bağlı olduğu Meta şirketinin patronu Mark Zuckerberg, sosyal medya platformundan zarar gördüklerini söyleyen kişilerin ailelerinden kamuoyu önünde özür dilemeye zorlanması gündem oldu.

Facebook ve Instagram gibi popüler platformların kurucusu olan Zuckerberg, çarşamba günü Senato yargı komitesi önünde sosyal medya şirketlerinin genç kullanıcıları korumak için yeterince çaba gösterip göstermediği konusundaki duruşma sırasında siyasi yelpazenin her iki tarafındaki öfkeli milletvekilleri tarafından özellikle ateş altına alındı. Komite, platformlarda cinsel istismar hakkında konuşan mağdurların yanı sıra internette istismar edildikten sonra intihar ederek ölen çocukların ebeveynlerinin de yer aldığı çağrıştırıcı bir video göstererek başladı.

Daha sonra, Cumhuriyetçi Senatör Josh Hawley tarafından kurbanlardan özür dilemesi için defalarca çağrıldıktan sonra Zuckerberg, arkasında bulunan, çoğu kayıp sevdiklerinin fotoğraflarını tutan büyük aile kalabalığına döndü ve yaptıkları her şey için üzgün olduğunu söyledi.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x