Lionel Messi’nin Sadece Sosyal Medyadan Elde Ettiği Gelir Hayatı Sorgulatacak Cinsten

Lionel Messi’nin Inter Miami’ye transferi sonrası sosyal medya üzerinden elde ettiği kazanç, dudak uçuklatan bir rakama ulaştı. Arjantinli, Amerikan spor dünyasının öne çıkan figürleri LeBron James ve Tom Brady gibi isimleri geride bırakmayı başardı.

Amerika’ya adım attığından bu yana tüm dikkatleri üzerine çeken yıldız futbolcu, hem MLS’e hem de kulübüne paha biçilmez bir değer kattı.

Kariyerinde ilk kez Avrupa dışına çıkan Messi, eski maaşının neredeyse iki katını kazanırken sosyal medyadan elde ettiği gelir de inanılmaz bir seviyeye ulaştı.

Yapılan araştırmalarda, Arjantinli futbolcunun Instagram hesabında bir sponsorlu gönderi için ortalama 4.9 milyon dolar kazandığı belirtiliyor.

Bu da Messi’nin 2023 yılında sponsorlu gönderilerden şu ana kadar 206,6 milyon dolar kazandığına işaret ediyor.

Messi’den sonra ligde en çok kazan konumunda ise gönderi başına 62 bin 500 dolarla Javier Hernández bulunuyor.

En yakın rakibine büyük fark atan yıldız, Amerika’nın önde gelen sporcularından da daha çok kazanıyor.

NBA’in efsane ismi LeBron James, her bir Instagram gönderisi için 1.6 milyon dolarlık bir gelir elde ederken NFL’in unutulmaz ismi Tom Brady, her bir gönderi için 147 bin dolarlık bir kazanç sağlıyor.

Inter Miami’nin ortaklarından David Beckham ise, sponsorlu bir Instagram gönderisiyle 841 bin dolarlık bir gelir elde ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x