Güldür Güldür Show gündemde: Gani Müjde ‘delirdik’ dedi

‘Güldür Güldür Show’un son bölümündeki ‘gazi’ sahnesi gündem oldu. Sosyal medyada eleştirilerin odağı olan sahnenin ardından Ali Sunal da hedef alındı.

RTÜK BAŞKANI LİNÇ KAMPANYASINA KATILDI

RTÜK Başkanı kendi şahsi sayfasından skeci yayınlayıp “Gazilere dil uzatan bu insanları kınıyorum. Vatan ve bayrak için canını, bedenini feda eden Gazilerimize yapılan saygısızlık kabul edilemez. Ulvi Gazilik mertebesini parayla kıyaslayacak kadar şuursuz, hadsiz sözlerin yer aldığı yayın ile alakalı inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” yorumunu yazdı.

SHOW TV SKECİ YAYINLAMADI

Show TV ise “Sosyal medyada eleştiri konusu yapılan Güldür Güldür skecinde yer alan ifadeler, kanal yönetimimizin yayın ön izlemesi neticesinde, program yapımcısı ile de mutabık kalınarak yayınlanmaya uygun görülmediğinden Show TV ekranlarında yayınlanmamıştır. Durumu kamuoyunun bilgisine saygıyla sunuyoruz” açıklamasını yaptı.

GANİ MÜJDE: TOPLUCA DELİRDİK YAHU

Yazar Gani Müjde de konuyla ilgili “Topluca delirdik yahu. Twiti görünce ne yapmışlar diye skeci defalarca izledim. Gazilerle değil ; tam tersi gazilere saygısızlık yapanlarla dalgasını geçiyor. Yorumları okudum meseleyi ‘islam düşmanlığına’ kadar götürenler bile olmuş. RTÜK de bunları ciddiye alıp soruşturma açmış. Daha ilginci bu skeç televizyonda yayınlanmamış zaten… Topluca bir tımarhanede yaşıyoruz. Sonumuz hayrolsun…” mesajını paylaştı.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x