Bakan Tekin: İzmir’de eğitim öğretimin altyapısını tepeden tırnağa masaya yatırdık

Açılışta konuşan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “Gerek Eyyüp gerekse Hamza, çok sevdiğim değerli kardeşlerim. Onlar için Milli Eğitim Bakanı olarak da Yusuf Tekin olarak da elimden ne gelirse yapacağım. Şimdi de seçim süreci var. 4 gündür İzmir’de eğitim öğretimin altyapısını tepeden tırnağa masaya yatırdık. Beraber geldiğimiz genel müdür arkadaşlarımız İzmir’i bütün ilçeleri dolaştı. Bir genel müdür arkadaşımız da dün buradaydı. Bergama’da yapılması gerekenlerle ilgili bize notlar getirdi, raporlar oluşturdu. Biz de o raporlara göre üstümüze düşeni yapacağız inşallah” dedi.

‘BERGAMA’YA KAZANDIRACAKLARINI DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ İÇİN DESTEK İSTİYORUZ’

“Kürsüde konuşurken iş ahlakına, yeteneğine, dürüstlüğüne kefil olduğum insanlara kefaletimi ortaya koymak için buradayım” diyen Bakan Tekin hem Eyyüp Kadir İnan hem de Sadık Doğruer’e kefil olduğunu söyledi. Bakan Tekin, “Bergama’ya, Havza’ya hak ettiği değer verecek o güçle çalışacak arkadaşlarımız bu kişiler. Bergama’ya kazandıracaklarını düşündüğümüz için onlara destek istiyoruz” diye konuştu.

“Milli Eğitim Bakanı olarak burada Bergama’nın eğitim öğretim sürecinin başkenti olması için elimden ne gelirse yapacağım” diyen Bakan Tekin, şöyle devam etti:

“Halihazırda devam eden 3 okulumuz var. Bunların 3’ü de bir aksilik olmazsa eylül ayında hizmete girecek. Osman Nuri Ersezgin Ortaokulu 16 derslik,14 Eylül Anadolu Lisesi 24 derslik, Organize Sanayi Bölgesi içerisindeki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise 24 derslik. Bunların dışında dünkü toplantılarımız neticesinde iki okulu daha yatırım programımıza aldık. Bunlardan birisi Bergama Özel Eğitim Okulu 8 derslik, biri Fatih Mahallesi’nde 24 derslikli bir okul. Onların da ihale sürecini başlatıyoruz. En kısa zamanda ihale açıp, bu eylül değil ama bir sonraki eylül ayına yetiştirmiş olacağız. Başkanımıza biraz önce sordum, ‘Burada başka ne problem var’ diye. Başkanım da Bergama’da öğretmenlerimizin konaklayabilecekleri bir öğretmenevi ihtiyacından bahsetti. Şimdi burada ne kadar söylemek doğru bilmiyorum ama ben müsteşarken Kınık’taki öğretmen evini yaptırmıştım. Eğer Sadık Başkan kazanırsa bu yıl için olmasa bile en kısa zamanda Bergama’da da öğretmenlerimizi konaklayabileceği bir uygulama oteli bünyesinde bir tesisi kazandıracağız. Ama bir şartım var. Belediye başkanımız da bize eğitim öğretim sürecinde destek verecek. Diyecek ki ‘Eğitim öğretim camiasının hizmetinde bir belediye başkanı olacağım.’ Biz de ancak o şekilde destek oluruz.”

‘SÖZLERİMİZİ HEMEN HAYATA GEÇİRECEĞİZ’

Konuşmasına devam eden Bakan Tekin, “Seçimden sonra Sadık Bey başkan olduğunda buraya geleceğiz. Hem başkanımıza başarı dileyeceğiz hem de bu sözlerimizi hemen hayata geçireceğiz. İlkesel olarak verdiğim sözleri tutarım, Tutamayacağım sözleri, hiçbir yerde vermedim ama bunları yapmak için sadece Sadık Başkan’ın seçilmesi gerekmiyor. Aynı zamanda Hamza kardeşimizin de seçilmesi lazım. Sadık Başkanı ve Hamza kardeşimi sizlere emanet ediyorum” diye konuştu.

Açılışın ardından Bakan Tekin esnaf ziyaretinde bulundu. Esnaf ve öğrencilerle bir araya gelen Tekin, vatandaştan gelen talepleri dinledi. Daha sonra Bakan Tekin bir öğrencinin doğum günü partisine katılarak iyi dileklerde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x